YAMAHA YDP-163 Pianino Cyfrowe

PY/YDP163

Nowy produkt

Pianino elektroniczne YAMAHA Arius YDP-163

następca popularnego modelu YDP162

Więcej szczegółów

3 800 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Producent Yamaha

Więcej informacji

Jakość dźwięku fortepianu dostępna tylko w instrumentach Yamaha

Moduł brzmieniowy Pure CF jest wynikiem wieloletniej historii i umiejętności budowania fortepianów, w połączeniu z najnowszą technologią próbkowania. Yamaha jest liderem w dziedzinie tworzenia pianin cyfrowych. Jest to widoczne podczas słuchania instrumentów wykorzystujących technologię Pure CF Sound Engine. Dźwięki znanego fortepianu koncertowego Yamaha CFIIIS 9 są wiernie odtworzone, co pozwala na niesamowitą dynamikę i ekspresję, czyniąc pianina cyfrowe wyposażone w technologię Pure CF godne nazwy Yamaha.

Doskonały komfort gry

88-klawiszowe klawiatury Graded Hammer 3 (GH3) wiernie reprodukują akcję mechaniki akustycznej klawiatury - niskie klawisza wymagają większej siły docisku, zaś wysokie - mniejszej. Dodatkowo, dzięki trzem czujnikom , które w niezwykle precyzyjny sposób wykrywają każdy, nawet najdrobniejszy ruch klawiszy, gra na instrumencie jest jeszcze bardziej naturalna i daje lepszy "feeling". Ponadto, białe klawisze są pokryte syntetyczną kością słoniową, absorbując większą ilość wilgoci z palców i zabezpieczając przed "ślizganiem" się dłoni podczas gry.

Doskonały komfort gry

88-klawiszowa klawiatura fortepianu z systemem Graded Hammer 3 (GH3) zapewnia odpowiednie wyważenie klawiszy – dolne dźwięki wymagają większej siły docisku, zaś wysokie - mniejszej. Konstrukcja posada specjalną konfigurację trzech czujników, które wychwytują nawet najsubtelniejszą akcję klawiszy. Doskonale imituje to pracę fortepianu akustycznego. Klawiatura pozwala na szybką repetycję nut oraz większą kontrolę nad ekspresją granych dźwięków. Białe klawisze pokryte syntetyczną kością słoniową zapewniają doskonałe „czucie” klawiatury, dodatkowo absorbując wilgoć z palców i zapobiegając jednocześnie ślizganiu się dłoni.

Akcja pedałów zapewnia jeszcze wyższy poziom realizmu

Funkcja half-damper (pół-pedału) pozwala tworzyć bardziej szczegółowe niuanse i subtelności podczas gry, podobne do akcji pedałów w fortepianie. Funkcja ta pozwala na zwiększenie długości stale utrzymujących się dźwięków po wciśnięciu pedału. Stereo Sustain zapewnia łagodny pogłos, gdy pianista naciska pedał. Podobnie, przy użyciu pedału funkcja Damper Resonance zapewnia jeszcze głębszy rezonans tonów. W rezultacie pozwala osiągnąć bardziej realistyczny dźwięk podobny do fortepianu akustycznego. Wykrycie niewielkich różnic jest możliwe wyłącznie wtedy, kiedy pianista zaczyna naciskać na pedał podczas uderzania w klawisze.

Pianino ze swym własnym, klasycznym repertuarem

Pianina cyfrowe Yamaha posiadają wiele zintegrowanych, klasycznych utworów fortepianowych. Mogą służyć zarówno do przyjemności słuchania, jak i nauki. Wykonawcy mogą korzystać z dołączonej książki "50 Greats for the Piano" (pol. 50 klasyków na fortepian) i uczyć się grać kultowe dzieła. Mogą one również służyć jedynie do odtwarzania i dawania przyjemności słuchaczom. Jest to funkcja, która zapewni dodatkowe godziny rozrywki z tym wspaniałym instrumentem.

Utrwal swój występ

Zintegrowana funkcja nagrywania pozwala wykonawcom nagrywać swoje występy* za jednym dotknięciem. Możliwe jest nagrywanie występów na dwóch niezależnych ścieżkach. Oznacza to, że partie obu dłoni mogą być rejestrowane oddzielnie lub dograne wraz z innymi dźwiękami.
* Nagrania są zapisywane w standardowym formacie plików MIDI (SMF). Wymagane jest kompatybilne oprogramowanie do odtwarzania danych, zapisanych na komputerze.

Łatwy i szybki dostęp do ulubionych funkcji

Aplikacja "Digital Piano Controller" z interfejsem zoptymalizowanym kompatybilnie do ekranów dotykowych iOS dodaje zupełnie nowy poziom funkcjonalności do instrumentu Yamaha. Przemień swoje urządzenie z systemem iOS w intuicyjny kontroler, umożliwiając w ten sposób jeszcze szybszy dostęp do funkcji i ustawień, niż przy użyciu panelu w instrumencie. Dostosuj ustawienia, wybierz brzmienia, a nawet nagrywaj swoje występy. Gdy raz spróbujesz, już nigdy nie będziesz chciał żyć bez niego!

Odkryj inspirującą kombinację

Połącz dwa różne brzmienia, np. fortepian i smyczki i poczuj zupełnie nowy rodzaj ekspresji. Nic tak nie ożywia ćwiczeń jak gra na zupełnie innych dźwiękach i kreowanie unikalnych kombinacji dwóch brzmień. Eksperymentuj z brzmieniami, aby odkryć nowe, inspirujące dźwięki.

Optymalny dźwięk na każdym poziomie głośności

Dzięki ekskluzywnej funkcji Yamaha Intelligent Acoustic Control (IAC), użytkownicy mogą cieszyć się grą na swoich cyfrowych pianinach również na niskim poziomie głośności w cichym otoczeniu domowym. Zanim funkcja IAC została wprowadzona, granie cicho powodowało utratę sopranów i basów. Dzięki IAC, urządzenie automatycznie dostosowuje balans tonów niskich i wysokich, tworząc realistyczny obraz dźwięku o większej głębi. Ponadto, pokrętło głośności automatycznie wykonuje drobne korekty do ogólnego brzmienia (EQ) również podczas grania na niskim poziomie głośności. Ta zdolność do zatrzymywania bogatego i zrównoważonego dźwięku pianina cyfrowego, niezależnie od poziomu głośności, zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

Pełne brzmienie w niewielkiej obudowie

Firma Yamaha opracowała nową technologię na podstawie specjalistycznej wiedzy o właściwościach akustycznych instrumentów muzycznych. Acoustic Optimizer daje naturalne bogactwo dźwięków na całej klawiaturze, dzięki większej kontroli nad brzmieniem i przepływem drgań z całej obudowy instrumentu.

Nowy poziom odbioru na słuchawkach

Technologia Stereophonic Optimizer jest unikalną cechą instrumentów Yamaha. Podczas gry na instrumencie (w słuchawkach), funkcja Stereophonic Optimizer dostosowuje odstępy dźwięku oraz oddziela je od mechanicznych dźwięków pianina. W wyniku tego otrzymujemy przestronne i przestrzenne brzmienie najwyższej jakości. Brzmienie, które zainspiruje Cię do gry przez wiele godzin. Prywatny odsłuch dźwięku fortepianu w słuchawkach daje odczucie wydobywania się dźwięków bezpośrednio z obudowy instrumentu. Zapewnia to większy realizm i doskonały komfort gry.

Połącz się i współpracuj ze swoim instrumentem

Standardowy przewód USB może służyć do podłączenia instrumentu z komputerem lub urządzeniem mobilnym. Daje to zupełnie nowe możliwości, zwiększa kreatywność, rozrywkę i możliwości edukacji dla każdego. Urządzenia z systemem iOS można podłączyć do urządzenia za pomocą Yamaha UD-BT01, lub Lightning-USB Camera Adaptor. Instrument może służyć, jako kontroler oraz/lub źródło dźwięku do wielu różnych zastosowań.

Specyfikacje

Size/Weight

WymiarySzerokość 1357 mm (53-7/16")
Wysokość 849 mm (33-27/64")
Głębokość 422 mm (16-5/8")
Waga 42.0 kg (92 lbs., 10 oz)

Control Interface

KeyboardNumber of Keys 88
Type GH3 keyboard with synthetic ivory key tops
Touch Response Hard/Medium/Soft/Fixed
PedalNumber of Pedals 3
Half Pedal Yes
Functions Damper, Sostenuto, Soft
PanelLanguage English

Cabinet

Key CoverKey Cover Style Sliding
Music Rest Yes

Voices

Tone GenerationPiano Sound Pure CF Sound Engine
Damper Resonance Yes
PolyphonyNumber of Polyphony (Max.) 192
PresetNumber of Voices 10

Effects

TypesReverb 4 types
Intelligent Acoustic Control (IAC) Yes

Songs

PresetNumber of Preset Songs 10 Demo Songs, 50 Piano Preset Songs
RecordingNumber of Songs 1
Number of Tracks 2
Data Capacity 100 KB/Song (Approx. 11,000 notes)
Compatible Data FormatPlayback Standard MIDI File (SMF) Format 0 & 1
Recording Standard MIDI File (SMF) Format 0

Functions

MiscellaneousDual/Layers Yes
Duo Yes
Metronome Yes
Tempo Range 5 – 280
Transpose -6 – 0 – +6
Tuning 414.8 – 440.0 – 466.8 Hz

Storage and Connectivity

StorageInternal Memory Total maximum size approx. 900 KB (User song : One song approx. 100 KB Loading song data from a computer : Up to 10 songs)
ConnectivityHeadphones Standard stereo phone jack (x 2)
USB TO HOST Yes

Amplifiers and Speakers

Amplifiers 20W x 2
Speakers Oval (12cm x 6cm) x 2

Power Supply

Power Supply PA-300C or an equivalent recommended by Yamaha
Power Consumption 12W (When using PA-300C AC adaptor)
Auto Power Off Yes

Reviews

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Write a review

YAMAHA YDP-163 Pianino Cyfrowe

YAMAHA YDP-163 Pianino Cyfrowe

Pianino elektroniczne YAMAHA Arius YDP-163

następca popularnego modelu YDP162